DOMKI ROMANÓWKA

„Romanówka” jest gospodarstwem rodzinnym powstałym w 2012 roku, którego nazwa pochodzi od imienia Seniora rodu Margielewskich.

Niewątpliwą zaletą wypoczynku w naszym 1ha gospodarstwie jest fakt, że jest to kameralne miejsce mogące pomieścić zaledwie kilka rodzin, co zapewnia spokój, komfort i ciszę z dala od zgiełku miast. 

Na terenie naszego gospodarstwa posiadającego bezpośredni dostęp do jeziora znajdują się cztery dwupoziomowe drewniane domki oraz unikatowy parterowy okrągły dom z bala z zapleczem SPA. 

Na wyposażeniu każdego obiektu w cenie znajduje się dwuosobowy kajak, betonowy grill oraz leżaki. Dla miłośników wędkarstwa posiadamy również trzyosobową łódkę.

Wzdłuż Romanówki wśród zieleni i kilkusetletnich dębów przepływa strumień będący odpływem jeziora gdzie można spotkać mieszkające tam raki.

Gospodarstwo Agroturystyczne "Romanówka" to urokliwe miejsce w miejscowości Krąg w województwie zachodniopomorskim, powiat koszaliński, gmina Polanów. 

Nasz teren posiada bezpośredni dostęp do jeziora Długie (zwane także Nidno), na którym mamy swój pomost, gdzie można łowić ryby jak rownież zażywać kąpieli oraz podziwiać piękne zachody słońca.
Nasze jezioro należy do PZW okręg Słupsk, pozwolenie na połów można wykupić online na stronie www.pzw.slupsk.pl

Miejscowość Krąg położona jest w urokliwej dolinie wśród pokaźnych wzgórz i 5 jezior. W opinii miejscowej ludności i osób wypoczywających nazywana jest „Krainą 5 Jezior” (Długie, Zamkowe, Kryształ, Zielone, Morskie Oko) oraz "Krainą Pstrąga". Nieopodal płynie równie urokliwa rzeka Grabowa, wijąca się meandrami wśród malowniczych wzgórz, porośniętych lasami. Na niej jest oznakowana i urządzona 11 km trasa spływu kajakowego, z bazą do biwakowania dla zorganizowanych grup. Warto wiedzieć, że właśnie na wysokości miejscowości Krąg kończy się Rezerwat Pstrąga na Rzece Grabowej, gdzie połowy rzeczne są już dozwolone.

Miejsce to doskonale nadaje się do czynnego wypoczynku, wędrówek pieszych i wycieczek rowerowych (są oznakowane trasy turystyczne, trasy ścieżek edukacyjno - przyrodniczych wokół jeziora Zamkowego).

W Krągu znajduje się zabytkowy kościół p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryji Panny z końca XVw. i Zamek Rycerski z przełomu XV- XVI w., w którym obecnie mieści się Hotel Podewils i ogólnodostępna restauracja. Krąg jest również doskonałą bazą wypadową do miejscowości nadmorskich Darłówka (32km) i Jarosławca (40 km). 
Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej
ul. Dworcowa 11-15, 75-201 Koszalin
poniedziałek - piątek:  9.00 - 17.00
 
 
© RCIT Koszalin. Wykonanie: Strony www Słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font