Bożonarodzeniowy Jarmark Jamneński

Data: 10.12.2023
10 grudnia zapraszamy na ostatni w tym roku, Bożonarodzeniowy Jarmark. Tradycyjnie odbędzie się na dziedzińcu Zagrody Jamneńskiej, w godz. 12-17. Będzie to świetna okazja, aby zakupić wyjątkowe prezenty, a także spróbować smakowitych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.
Na stoiskach znajdą Państwo świąteczne dekoracje, ceramikę, naturalne kosmetyki, świece, drewniane rzeźby, ręcznie szyte zabawki, wyroby z wełny, serwety, biżuterię oraz wiele innych oryginalnych przedmiotów. Oprócz rękodzieła dostępne będą również bożonarodzeniowe przysmaki – pierniki, pierogi, ciasta, a także wyroby z konopi, miody oraz zakwasy z warzyw.
Na scenie plenerowej w świąteczny nastrój wprowadzą nas młodzi wokaliści z Pałacu Młodzieży. Na dziedzińcu rozstawimy choinki, które będzie można udekorować wyjątkowymi, choć tradycyjnymi ozdobami – cebulą, jabłkami i orzechami. Po raz pierwszy na terenie Zagrody będzie można zobaczyć „żywą” szopkę
Stałym elementem jarmarku są również warsztaty plastyczne. W pomieszczeniach stodoły edukacyjnej nauczymy robienia makramowych zawieszek na choinkę, stworzymy napary i mieszanki ziołowe zapobiegające przeziębieniom, a także pokażemy jak samodzielnie pomalować bombki i wykonać anioły z bibuły, które niegdyś ozdabiały świąteczne drzewka.
Około godziny 16.00 do Zagrody zawita Święty Mikołaj i obdaruje dzieci słodkimi upominkami.
Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej
ul. Dworcowa 11-15, 75-201 Koszalin
poniedziałek - piątek:  9.00 - 17.00
 
 
© RCIT Koszalin. Wykonanie: Strony www Słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font