Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki jest najstarszą - powstałą w 1956 roku - tego typu instytucją na Pomorzu Środkowym. Jest finansowana z budżetu Miasta Koszalina, a także dofinansowywana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Filharmonia Koszalińska organizuje około 140 koncertów rocznie, z czego połowę stanowią koncerty symfoniczne. Większość z nich odbywa się w efektownej pod względem architektonicznym siedzibie instytucji, która charakteryzuje się doskonałymi warunkami akustycznymi. W ofercie koncertowej filharmonii znajdują się także Piątkowe Wieczory Kameralne podczas całego sezonu artystycznego oraz letnie koncerty na Rynku Staromiejskim w Koszalinie pod nazwą „Kamerynki”.
Filharmonia Koszalińska jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Organowego, największej tego typu imprezy w Polsce. Festiwal ten – odbywający się nieprzerwanie od 1967 roku – jest jednym z trzech najstarszych w naszym kraju. Koncerty festiwalu prezentowane są w miesiącach wakacyjnych w koszalińskiej katedrze, w której znajdują się unikatowe organy z XIX wieku, oraz w innych świątyniach w regionie. Cechą charakterystyczną festiwalu jest prezentowanie muzyki organowej z wykorzystaniem instrumentów historycznych Pomorza Środkowego w połączeniu z muzyką nieorganową, tj. formami solistycznymi, kameralnymi, chóralnymi i oratoryjnymi.
Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej
ul. Dworcowa 11-15, 75-201 Koszalin
poniedziałek - piątek:  9.00 - 17.00
 
 
© RCIT Koszalin. Wykonanie: Strony www Słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font