Wystawa indywidualna Tomasza Sętowskiego

Data: 03.10.2020

Wystawę można oglądać  w Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Bałtycka Galeria Sztuki w dniach 2-31.10.2020r.

Tomasz Sętowski (ur. 1961 w Częstochowie) malarz, kojarzony głównie z nurtem surrealizmu i realizmu magicznego. Studiował na kierunku artystycznym w częstochowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej. Od 1991 roku jest członkiem ZPAP.     

Twierdzi, że jest malarskim samoukiem, któremu edukacja programowa dała tylko podstawy techniczne, a do własnego, niezmiernie charakterystycznego stylu doszedł jednak na drodze własnych poszukiwań. Jego prace zaprezentowano na wielu wystawach indywidualnych, a także zbiorowych, jak choćby ciesząca się wielkim zainteresowaniem widzów ekspozycja objazdowa „Surrealiści polscy”.

Artysta tworzy głównie prace malarskie w technice olejnej, akrylowej i gwaszu. Oprócz tego wykonuje grafiki artystyczne w tradycyjnych technikach – akwaforty i miękkiego werniksu. Tomasz Sętowski – malarstwo fantastyczne Malarz należy do nurtu tak zwanego realizmu magicznego, który swoje korzenie ma w surrealizmie ubiegłego wieku. W twórczości Sętowskiego jest on jednak mocno przetworzony i buduje rozwiązanie indywidualne, o mocno zarysowanych cechach stylistycznych. W centrum kompozycji zazwyczaj znajduje się postać, najczęściej kobieca.

Artysta poddaje ją jednak wielu modyfikacjom i metamorfozom. Wpisuje w nią elementy krajobrazów lub wręcz całe wielopoziomowe miasta, które rozrastają się, tworząc niesamowite, iluzjonistyczne konstrukcje. Sętowski łączy rozmaite elementy znane z codziennego życia i przy ich pomocy tworzy baśniowe miasta, przywodzące na myśl niesamowite światy fantasy, pełne nadprzyrodzonych stworzeń sił i magii. Tomasz Sętowski - oferta obrazów Dzieła Tomasza Sętowskiego cieszą się wielką popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie. Szczególnie mocno przyciąga ich oryginalna forma i ciekawy styl.

Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej
ul. Dworcowa 11-15, 75-201 Koszalin
poniedziałek - piątek:  9.00 - 17.00
 
 
© RCIT Koszalin. Wykonanie: Strony www Słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font