Bezpieczne Wakacje w Muzeum

Data: 20.06.2024

Bezpieczne Wakacje 2024 w Muzeum w Koszalinie

Jak co roku, Muzeum w Koszalinie włącza się w miejską akcję, której celem jest zapewnienie młodym koszalinianom ciekawych form spędzania czasu w rodzinnym mieście. Stawiamy na edukację, zabawę i kreatywność. Zajęcia odbywają się codziennie poza poniedziałkami i weekendami w siedzibie Muzeum przy ul. Młyńskiej 37-39 oraz w Zagrodzie Jamneńskiej w Jamnie.

Muzealny Dział Edukacji proponuje dzieciom i młodzieży warsztaty, których wspólnym motywem będą, baśnie, opowieści i koszalińskie legendy. Zajęcia o charakterze teatralnym z elementami plastyki kreatywnej, maski teatralnej i teatru cieni odbywać się będą od wtorku do piątku w Muzeum w Koszalinie przy ulicy Młyńskiej. Młodzi uczestnicy będą samodzielnie projektować proste lalki teatralne, które posłużą do wystawiania wspólnych inscenizacji.
Gościem specjalnym tegorocznej akcji będzie Michał Malinowski – założyciel Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, niesamowity gawędziarz i znawca przepięknych opowieści z różnych zakątków świata, który tym razem zabierze nas w podróż po świecie koszalińskich legend. Wątek tajemnic lokalnej historii będzie również obecny w projekcjach filmu animowanego Wielka podróż Bogusława X.
Zajęcia w Muzeum w Koszalinie rozpoczynają się 2 lipca.

W tym roku odkryjemy również tajemnicę skrywaną przez piaski Wodnej Doliny w Koszalinie, gdzie pod czujnym okiem archeologa będziemy szukać szczątków prehistorycznego stwora. Ciesząca się ogromną popularnością akcja Gdzieś tu jest dinozaur… przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5+, jednak dla najmłodszych miłośników archeologii (i paleontologii) przygotowane zostaną mini stanowiska archeologiczne, pełne niezwykłych „skarbów”.

Zagroda Jamneńska zaprasza na zajęcia pn. Co w trawie piszczy, których tematem przewodnim będzie łąka i jej zróżnicowany ekosystem. Lokalna fauna i flora posłuży jako inspiracja do stworzenia prac w rozmaitych technikach (m.in. malarstwo na drewnie, rzeźba w glinie, papieroplastyka). Zajęcia w Jamnie rozpoczynają się już 25 czerwca.

Dokładne informacje na temat wydarzeń uzyskać można w Dziale Edukacji Muzeum w Koszalinie (tel. 94 343 20 11, w. 38) i w Zagrodzie Jamneńskiej (tel. 94 341 65 87). Pod tymi telefonami przyjmowane są również zapisy na zajęcia. Ze względu na ogromne zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc -  warto się pospieszyć.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu wydarzeń odbywających się w plenerze w przypadku niesprzyjającej pogody. Informacje o zmianach pojawiać się będą na facebooku Muzeum i Zagrody.

Warto pamiętać, że w wakacyjne tygodnie koszalińskie dzieci i młodzież szkolna mogą bezpłatnie zwiedzać wszystkie muzealne ekspozycje (czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-17.00).

Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej
ul. Dworcowa 11-15, 75-201 Koszalin
poniedziałek - piątek:  9.00 - 17.00
sobota : 10.00 - 15.00
 
 
© RCIT Koszalin. Wykonanie: Strony www Słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font